Třešně

Proč mít na zahradě třešeň nebo višeň?

Naše vlastní zahrada je místem, kde můžeme vytvořit ráj pro smysly. A co kdybychom přidali aromatické a šťavnaté plody přímo z větví? nejenže na jaře krásně kvetou a upoutávají pozornost svými bílým přečtěte si více »

jabloň

Pěstování letních odrůd jablek - proč investovat?

Jabloň je symbolem zahradní idyly. Podívejme se na letní odrůdy těchto stromů. Co mohou nabídnout? Rychlý růst, bohaté výnosy a hlavně mimořádně chutné plody vznikající v plném létě! Moderní sazenic přečtěte si více »

Jabloně

Jabloň v zahradě je jedním z nejkrásnějších stromů, které můžeme mít ve svém venkovském prostoru

Jabloň v zahradě je jedním z nejkrásnějších stromů, které můžeme mít ve svém venkovském prostoru. Tyto stromy lze pěstovat prakticky kdekoli a na téměř jakékoli půdě. jsou známé svými nádhernými kvě přečtěte si více »

hlohu

Hlohový keř - proč se vyplatí mít ho na zahradě?

Každý, kdo hledá pro svou zahradu nápadné odrůdy keřů nebo stromů, by měl uvažovat o koupi . Je to mimořádně atraktivní a krásná rostlina, a proto je velmi žádaná. Co je to hloh, jaké jsou jeho odrůd přečtěte si více »

 

Jabloň v zahradě je jedním z nejkrásnějších stromů, které můžeme mít ve svém venkovském prostoru

Jabloň v zahradě je jedním z nejkrásnějších stromů, které můžeme mít ve svém venkovském prostoru. Tyto stromy lze pěstovat prakticky kdekoli a na téměř jakékoli půdě. hTTPS://moravske-sady.cZ/cs_CZ/c/Jablone/17 Jabloně jsou známé svými nádhernými květy, které se objevují na jaře a plody, které dozrávají v průběhu léta a podzimu. Letní odrůdy jabloní nabízejí širokou škálu chutí a barev, což je činí atraktivním doplňkem do naší zahrady.

Česká republika má bohatou historii pěstování hodnotných odrůd jabloní, díky čemuž si můžeme vychutnat ty nejlepší ovoce přímo ze svých zahrad. Krásné květy na jabloni se objevují na jaře, těsně po rozkvětu tulipánů a narcisů. Jablka pak zdobí zahradu v době, kdy mnoho jiných druhů rostlin již dokončilo svou životní fázi. Nároky na pěstování jabloní nejsou příliš velké. Mohou růst i na méně úrodné půdě a jsou odolné vůči suchu, pokud se jim podaří zakořenit. Jabloně jsou považovány za dlouhověké stromy, které můžeme s úspěchem pěstovat i v polostínu, jediným nedostatkem je pak menší množství plodů. V některých zemích, jako je například Čína, se jablka používají v kuchyni a kdysi byla považována za takzvanou hladovou potravu.

Kromě období kvetení nás jabloně těší svými nádhernými korunami a hustými větvemi. Jabloně jsou velmi univerzální, krásné a atraktivní stromy do naší zahrady. Můžeme je kombinovat se zahradními trávami, bylinkami nebo keři. Dobře vypadají jabloně ve smíšených kompozic na záhonech rostoucích ve stínu i na slunci. Tvoří také úspěšnou kombinaci s rozložitými keři kvetoucím na jaře. Nákup sazenice jabloni je prvním krokem k tomu, abychom mohli tuto krásu pozorovat ve svém venkovském prostoru. Při výběru sazenice bychom měli dbát na to, aby byla zdravá a silná, což nám zajistí úspěšné zakořenění a růst stromu. Sazenice jabloní lze zakoupit v zahradnictvích nebo objednat online od specializovaných prodejců.

Jabloně jsou ideálním stromem pro začínající zahradníky, protože jsou odolné vůči nemocem a prakticky rostou na jakékoli půdě. Navíc jejich nádherný vzhled bude pro nás skvělou odměnou za veškerou péči, kterou jim věnujeme. Jsou to také stromy, které dokážou prominout mnoho chyb, které začínající zahradníci dělají. Barevné ovoce na jabloni je častým pohledem jak na slunných, tak i ve stinných záhonech. Potěší oko během dozrávání plodů a poskytují zelenou dekoraci v ostatní době. Pokud jde o jabloně, odrůdy jsou četné a charakterizují se různými velikostmi stromu, tvarem koruny a barvami plodů.

Rozmanité odrůdy jabloní umožňují tvorbu rozmanitých zahradních aranžmá. Ať už hledáme menší strom vhodný pro menší zahrady, nebo velkou korunu poskytující stín a útočiště pro ptáky, najdeme si mezi jabloněmi tu pravou. Letní odrůdy jabloní, jako jsou například James Grieve, Discovery nebo Rubinola, přinášejí různé chutě a barvy do naší zahrady. Všechny nabízené sazenice jabloní v našem obchodě jsou připraveny odpovídajícím způsobem podle ročního období. To nejčastěji znamená dvouleté stromy s výškou 5-20 metrů v závislosti na odrůdě. Na podzim jsou jabloně ve svém přirozeném prostředí řezány stejným způsobem jako sazenice nabízené v našem obchodě. K zakoupeným sazenicím jabloní je přiložen návod, jak správně postupovat s rostlinami.

Zajištěním vhodných životních podmínek, včetně správného stanoviště, kvality půdy a zavlažování se jabloni odvděčí bujným růstem a krásným, bohatým kvetením a plodem. Jablka tvořící cenné plody dlouhověkých, odolných a dlouhokvétoucích stromů jsou skutečně jedním z nejlepších darů, které nám příroda nabízí.

Související články