Třešně

Proč mít na zahradě třešeň nebo višeň?

Naše vlastní zahrada je místem, kde můžeme vytvořit ráj pro smysly. A co kdybychom přidali aromatické a šťavnaté plody přímo z větví? nejenže na jaře krásně kvetou a upoutávají pozornost svými bílým přečtěte si více »

jabloň

Pěstování letních odrůd jablek - proč investovat?

Jabloň je symbolem zahradní idyly. Podívejme se na letní odrůdy těchto stromů. Co mohou nabídnout? Rychlý růst, bohaté výnosy a hlavně mimořádně chutné plody vznikající v plném létě! Moderní sazenic přečtěte si více »

Jabloně

Jabloň v zahradě je jedním z nejkrásnějších stromů, které můžeme mít ve svém venkovském prostoru

Jabloň v zahradě je jedním z nejkrásnějších stromů, které můžeme mít ve svém venkovském prostoru. Tyto stromy lze pěstovat prakticky kdekoli a na téměř jakékoli půdě. jsou známé svými nádhernými kvě přečtěte si více »

hlohu

Hlohový keř - proč se vyplatí mít ho na zahradě?

Každý, kdo hledá pro svou zahradu nápadné odrůdy keřů nebo stromů, by měl uvažovat o koupi . Je to mimořádně atraktivní a krásná rostlina, a proto je velmi žádaná. Co je to hloh, jaké jsou jeho odrůd přečtěte si více »

 

Hlohový keř - proč se vyplatí mít ho na zahradě?

Každý, kdo hledá pro svou zahradu nápadné odrůdy keřů nebo stromů, by měl uvažovat o koupi https://Moravske-sady.cz/cs_CZ/c/Hlohy/93 hlohu. Je to mimořádně atraktivní a krásná rostlina, a proto je velmi žádaná. Co je to hloh, jaké jsou jeho odrůdy a kde koupit kvalitní sazenice? Právě o tom bude náš článek.

Hlohový keř - co to je?

Hloh je rostlina podobná růži, velmi oblíbená v Americe a Evropě. V Polsku se nejčastěji setkáváme s odrůdami hlohu dvoubarevného, jednobarevného a přechodného. Všechny tyto druhy se liší velikostí a barvou květů. Lze je pěstovat pro okrasné účely nebo pro jejich plody, které se používají k léčebným účelům. Používají se k výrobě čajů, vín a mnoha konzerv. Plody hlohu jsou také známou léčivou rostlinou. Je vynikající pro posílení odolnosti a připravenosti organismu bojovat s infekcí. Obsahuje velké množství vitaminu C a také vitamin PP, který je nesmírně důležitý pro správnou funkci mozku a trávicího systému. Hloh je také cenným zdrojem draslíku, vápníku, hořčíku, fosforu, flavonoidů a prokyanidinů, které jsou známé svými účinky na snižování krevního tlaku. Má antibakteriální a protiplísňové účinky a pomáhá v boji proti volným radikálům. Hloh by však neměli nadměrně užívat lidé se srdečními problémy.

Jaké jsou odrůdy hlohu?

Z odrůd je třeba zmínit hloh jednosemenný. Sazenice této rostliny jsou poměrně vysoké, dorůstají až 10 metrů. Má dřevnaté a trnité větve a jeho květy mají jeden pestík s jedním krčkem a jsou bílé barvy. Má také drobné plody. Odrůda hlohu dvoudomého je keř vysoký až 4 metry. Má květy se dvěma krčky v bílé nebo lehce růžové barvě. Plody hlohu dvoudomého se vyznačují červenou barvou a velikostí až 13 mm. Kromě jiných odrůd si můžete pořídit také sazenice hlohu šarlatového. Je to okrasná a užitečná odrůda. Má četné bílo-růžové květy a na podzim velké šarlatové plody, které se shlukují do malých deštníků. Dosahuje výšky asi 8 metrů. Je vynikající pro tvorbu živých plotů. Z dalších odrůd se hodně mluví o hlohu prostředním. Jedná se o odrůdu, která může dosáhnout výšky až 6 metrů. Má krásné růžové květy a tmavé lesklé listy. Je ideální jako okrasná rostlina do zahrad a parků, zejména ve městech se silně znečištěným ovzduším.

Kde koupit kvalitní sazenice hlohu?

Nákup kvalitních sazenic hlohu má zásadní význam pro správný růst vysazené rostliny. Pouze dobré sazenice budou mít šanci správně se ujmout a růst. Místem, kde můžete získat osvědčené sazenice hlohu, je prodejna Moravské sady. V tomto obchodě není nouze o vynikající produkty, tj. sazenice stromů, keřů a květin. Má vysokou kvalitu a personál, který vám vždy poradí a pomůže. Tento obchod se těší velmi dobrému hodnocení zákazníků, proto stojí za to uvažovat o nákupu sazenic hlohu právě v Moravských sadech.

Související články